Internship Fight - by Acceleratorul Innovx-BCR

Bună ziua dragi studenți,

Ediția 2023 a evenimentului denumit Internship Fight tocmai și-a deschis porțile pentru studenții dornici să se dezvolte!

Acceleratorul Innovx-BCR a pregătit pentru voi două târguri de joburi online, unde veți găși 20 startup-uri inovative și exclusive ce sunt în căutarea unor noi colegi de echipă.

Prin această inițiativă ne dorim să aducem un impact în ecosistemul startupurilor din Europa de Est și Centrală, oferind oportunități de angajare în companii cu potențial mare de scalare.

Astfel, încercăm să facilităm legătură dintre studenții dornici să își înceapă o carieră și mediul de business ce le va conferi pe parcurs dezvoltarea abilitățile necesare pentru a se putea remarca în domeniu.

Primul eveniment va avea loc pe data de 24 aprilie și vor fi invitate 10 startupuri din comunitatea InnovX-BCR, iar cel de-al doilea eveniment va avea loc pe data de 22 mai și va avea drept participanți cele 10 startupuri finaliste ale programului Innovx-BCR ediția 2023 Startups.

Sesiunea se va desfășura în felul următor:

18:00-18:40 fiecare startup va susține un pitch

18:40-19:30 fiecare startup va avea o camera unde fiecare dintre studenți poate intra și adresa întrebări.

La ambele evenimente vor participa startupuri din următoarele industrii:

• IT
  • Cybersecurity
  • Manufacturing
  • FintechEcommerce
  • Marketing
  • HealthTech
  • Fintech
  • Blockchain
  • Horeca
  • Sports
  • Education

Dacă vrei să te implici într-un astfel de proiect ce îți oferă posibilitatea să evoluezi către o versiune cât mai bună a ta, atunci nu rata ocazia de a te înscrie chiar acum pe acest link

Completează formularul până pe 15 aprilie, ora 23:59 și pregătește-ți întrebările pentru startupurile ce vor dezvălui ideile lor de succes.

Te așteptăm cu drag să descoperi aceste companii și să fii cu un pas mai aproape de viitoarea ta carieră!