Logo Inginerie Electrica

Bine ati venit la Facultatea de Inginerie Electrica - Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca

Facultatea de Inginerie Electrica
Adresa: Str. George Baritiu, nr. 26, Cluj Napoca, Romania

Decanat: Sala 347
Secretariat: Sala 342
Telefon: 0264 401229
Email: Secretar.FIE@staff.utcluj.ro

Alegeri Studenti - Consiliul Facultatii si Senat

”Dragi studenți,

Organizațiile studențești din Universitatea Tehnică vă anunță că a sosit momentul în care voi puteți aduce o schimbare pozitivă în Universitatea Tehnică. Democrația și reprezentarea sunt unele dintre cele mai importante principii ce stau la baza comunității noastre, de aceea este timpul să iei un rol activ în cadrul procesului de alegeri.

Pentru a candida ai nevoie de o scrisoare de intenție, o scrisoare de neapartenență politică și un CV. Dosarele se pot d pune până la data de 8 Noiembrie, online pe site-ul http://reprezinta.osut.org/ .

Orice alte detalii referitoare la locurile vacante sau procesul de alegeri se găsesc pe acest site. Această nouă platformă are ca scop facilitarea procesului de candidatură, dar și de a semnala orice neregulă și problemă sesizată în cadrul alegerilor. Nu uitați, este de datoria noastră să ne protejăm drepturile obținute după atâta muncă și sacrificii.

Candidații au timp înte 9-14 Noiembrie să își facă campania electorală, iar votul va fi în data de 15 Noiembrie. ”

Ne puteti urmari si pe: utcn facebook utcn titter